Ana Sayfa
22 Şubat 2018 ( 1726 izlenme )
Reklamlar

SUUDİ ARABİSTAN'DAN TAM 64 MİLYAR DOLAR

Suudi Arabistan eğlence sektörüne 64 milyar dolar yatırım yapacak ve ilk opera binasını açacak
AA

Suudi Arabistan sosyal ve ekonomik reformlar kapsamında önümüzdeki 10 yıl boyunca eğlence sektörüne toplam 64 milyar dolar yatırım gerçekleştireceğini açıkladı. bu kapsamda ilk kez opera binası da yapılacak
Suudi Arabistan, ekonomik ve sosyal reformlar kapsamında eğlence sektöründe 10 yılda 64 milyar dolar ayıracağını açıkladı.

Yakın zamanda kurulan ve ülkedeki konser ve eğlence etkinliklerini düzenleyen Eğlence Genel Müdürlüğü Yöneticisi Ahmad bin Aqeel al-Khatib konuya ilişkin açıklamasında, yatırımların finansmanının hem devlet hem de özel sektör tarafından karşılanacağını söyledi.

Eğlence Genel Müdürlüğü´nden hafta başında yapılan açıklamada 2018 yılında 56 şehirde 5 binden fazla etkinlik planlandığı söylenmişti. Khatib bir opera binası için temel atma işleminin yapıldığını vurgulayarak, "Şimdiden altyapıyı hazırlıyoruz; 2020´de gerçek bir değişime tanıklık edeceksiniz" dedi. Etkinliklerin düzenlenmesi için 500 firmanın akredite olduğu da belirtildi.

Geçen aylarda konser düzenleyen, çizgi roman kongresi gerçekleştiren (Comic-Con) ve kadın erkek karışık ulusal kutlamaları ilk kez yapan Suudi Arabistan´da Veliaht Prensi Mohammed bin Salman önderliğinde "Vizyon 2030" programı kapsamında birçok alanda reform gerçekleştiriliyor.

Gelecek ay, 35 yıllık yasağın ardından ülkede sinema salonlarının da açılacağı belirtilmişti

HABERTÜRK

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Antalya'daki kritik zirve sonrası açıklama: Savaşı durdurabilir Şimdi siz bekleyin size öyle sürprizlerimiz var ki ŞOK OLACAKSINIZ ! .. ''Abdullah Gül o mesajı Erbakan'a iletmedi'' Endonozyada deprem anı dağların yıkılması.