Reklamlar

Suyu Bu Şekilde İçmenin Faydalarını Öğrenince Şaşıracaksınız!

Yaşamın kaynağı su yüzyıllar boyunca insanlar için çok kutsal bir değere sahip olmuştur. Ama insanların çoğu hala yeterince su tüketmiyor hatta yanlış bir şekilde su tüketiyor.
Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedene alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü vücut yaşlandıkça daha çok yorulur ve ona yük getirecek şeylerden kaçınmak gerekir.
Düşünün, yağlı bir tavayı soğuk su ile yıkasanız, yağları akar mı? Temizlenir mi? Temizlenmez elbet. Yağlar donar ve tavaya daha iyi yapışır.
Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz de yediğimiz besinlerden kaynaklı yağları vücutta depolar. Ama fazla yağı atması gerekir. Eğer soğuk su içerseniz bu yağlar bedeninizde özellikle de bağırsaklarınızda donar. Başta kabızlık olmak üzere bir sürü rahatsızlık yaşarsınız. Oda sıcaklığındaki ılık su sistemimizi temizlemede daha etkilidir.
Neden Ilık Su İçmeliyiz?
1. Oda sıcaklığındaki su iç organları gevşetir. Çok daha derin ve rahat nefes almamızı sağlar.
2. Kan dolaşımında artışa neden olur. Vücudumuza oksijen, besin daha iyi yayılır. Organlarımız daha iyi çalışır. Daha zinde, sağlıklı ve rahat oluruz.
devamı için resime tıklayınız
Reklamlar
19 Haziran 2017
Reklamlar