Ana Sayfa
19 Aralık 2017 ( 1165 izlenme )
Reklamlar

Taşeron işçiler için flaş karar

Kamuda çalışan taşeron işçiler için flaş karar


TBMM'de edinilen bilgiye göre kamuda çalışan taşeron işçilere kadronun KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile verileceği öğrenildi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen taşerona kadro müjdesiyle birlikte yaklaşık 900 bin taşeron işçi, kadronun verileceği tarihi beklemeye başlanmıştı. KİT'lerde çalışan yaklaşık 50 bin taşeron işçisinin de kadro düzenlemesine dahil edilmesini isteyen sendikalar, bu kapsamda 15 Aralık Cuma günü talepleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na iletmişti.

50 Bin KİT taşeron da dahil olacak

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu arasındaki görüşmede, KİT'lerdeki yaklaşık 50 bin taşeron işçisinin de düzenlemeye dahil edilmesi yönünde fikir birliğine varıldığı öğrenildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ATARA ATAR GİDERE GİDER ! ESKİ TÜRKİYE YOK ARTIK Paylaşmayan Kalmasın.. Payitaht 'Abdülhamid' 2.Bölüm Fragman İŞTE PKK'LILARI ÇILGINA ÇEVİREN O VİDEO HELAL OLSUN SANA Üniversite öğrencisi Kılıçdaroğlunu sözleri ile adeta ezdi ve sonra da sorduğu soruyla Kemal Kılıçdaroğlu'nu şoka soktu. Genel başkanlığı bırakmanız için KASETİNİZİN Mİ ÇIKMASI GEREKİYOR ? ← İzle ve paylaş lütfen →