Ana Sayfa
06 Aralık 2017 ( 1466 izlenme )
Reklamlar

Trump'tan Kudüs açıklaması!

Trump'tan Kudüs açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, yapacağı açıklama öncesinde kabinesini bilgilendirdi, 'gecikmiş bir karar' dedi.


Filistin basını, ABD Başkanı Trump’ın, ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma niyetinde olduğunu, bunu da Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile paylaştığını yazdı. Abbas’ın ise Trump'ın cümlelerine karşılık, “Çok tehlikeli sonuçları olur” dediği bildirildi.

Gözler Donald Trump'ın Türkiye saatiytle 21.00'de yapacağı açıklamaya çevrilmişken, ABD'den konuyla ilgili ilk gelişmeler düşmeye başladı.

KABİNESİNİ BİLGİLENDİRDİ: GEÇ BİLE KALDIK

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, yapacağı açıklamadan 1 saat önce kabinesini bilgilendirdi ve konuyla ilgili: "Kudüs'ün başkent olması gecikmiş bir karar." dedi.

AÇIKLAMA BİRAZDAN...

Trump'ın birazdan canlı yayında konuşma yapması bekleniyor...Filistin basınına göre, ABD Başkanı Trump Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı arayarak ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşıma niyetinde olduğunu söyledi. 

Beyaz Saray, Trump'ın söz konusu kararını açıklamak üzere olduğu yönündeki haberlerin bulunduğu dönemde, Başkan'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Ürdün Kralı Abdullah ve Filistin Devlet Başkanı Abbas ile konuştuğunu doğruladı. 

Beyaz Saray, Trump'ın daha başka devlet liderleriyle görüşeceğini belirtirken, bu liderlerin kim olduğuna ilişkin bir açıklama yapılmadı. Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milli tüfek Bora-12'nin test sonuçları hayrete düşürdü Gerçek Bir Hikaye: Psikoloğun Bile İçini Ürperten Esrarengiz Çocuk Türkiye adım attı, 41 ülke imzaladı Pentagon'dan flaş açıklama