Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( 716 izlenme )
Reklamlar

TSK’dan müthiş taktik! Teröristler şoka uğradı…

TÜRK ORDUSUNDAN MÜTHİŞ TAKTİK TERÖRİSTLER ŞOKTA! İŞTE BUDUR HELAL OLSUN MEHMETÇİĞE.. BEĞENİP PAYLAŞALIM..

TSK’dan müthiş taktik! Teröristler şoka uğradı…

Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı’ harekatı ile ilgili gelen son dakika bilgilere göre TSK’nın kullandığı strateji teröristleri şoka uğrattı.

Afrin’e yönelik ilk intikal Şeyh Halid bölgesinden yapıldı. Terör örgütünün mayınlı tuzakları başarıyla etkisiz hale getirildi. Savaş jetlerinin vurduğu terör mevzilerine ek olarak daha önce giriş noktası olarak belirlenen kapılar geçişlerde kullanılmadı.

Sınır boyu güvenlik önlemi kapsamında yerleştirilen beton bariyerler son 10 günlük hazırlık süresinde bazı noktalardan kaldırılarak Afrin’e giriş noktası görüntüsü verildi. Operasyonun başladığı sabah saatlerinde daha önce hazırlanan noktalar değil, yeni giriş hatları belirlenerek sınırın Afrin tarafında terör örgütünün yaptığı hazırlıklar boşa çıkartıldı.

Ardından yeniden temizlenen 7 nokta geçiş güzergahı olarak kullanıldı. TSK’nın bu taktik hamlesiyle birlikte ÖSO ve Türk askerinden oluşan 2 bin kişilik grup Afrin’e giriş yaptı. Birlikler sınırdan geçerek kısa sürede yaklaşık 7 kilometre içeri girdi. Zeytin Dalı Harekâtı’nda dün akşam saatleri itibariyle 9 köy teröristlerden temizlendi. ÖSO birliklerinin, kamufulajlarına sarı bantlar taktığı görüldü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... Suriye'den çekilin! TÜRKİYENİN ÇOK GİZLİ ÜRETTİĞİ CANAVAR PİRİ REİS 'Bizi işgalden ancak Türkiye kurtarır!' İslama saldırmak için mide bulandıran provokasyon!