Ana Sayfa
15 Ocak 2018 ( 2923 izlenme )
Reklamlar

Tüm kentlerini vurabiliriz!

Tüm kentlerini vurabiliriz!
Pakistan: Tüm kentlerini vurabiliriz!

Pakistan Savunma Bakanı Rana Tanveer Hussain, nükleer teknolojilerinin Hindistan'ın herhangi bir kentini hedef alabilecek yetkinlikte olduğunu söyledi.

Yorum Yaz0
Pakistan: Tüm kentlerini vurabiliriz!
Pakistan ve Hindistan arasında devam eden siyasi gerginlik sürerken, Bakan Hussain, Hint komutanın açıklamalarına yanıt olarak Pakistanın nükleer ve füze teknolojilerinin geliştiğini ve Hindistanın her kentini hedef alabileceklerini söyledi ve Bu nükleer çarpışmaya davettir. Eğer istetikleri buysa buyursunlar kararlılığımızı test etsinler. Umarız generalin bu şüpheleri hızla giderilir dedi.

Hindistan Ordu Komutanı General Rawat, başkent Yeni Delhi'de Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, Hindistan ordusunun Pakistan'ın "nükleer blöfünü" gördüğünü ve yönetimden emir geldiği takdirde sınır dışı operasyon düzenlemeye hazır olduğunu söylemişti.
 
Pakistan Savunma Bakanı Hussain, Hindistan Ordu Komutanı Rawatın açıklamalarının sorumsuzca ve tehditkar olduğunu fakat bu açıklamanın ciddiye alınması gerektiğini söyledi ve ekledi:
 
Savunma üretimimiz artışta. Ordunun ihtiyaçlarının yüzde 80i yerel olarak tedarik ediliyor. Pakistan kendi savaş uçağını üreten altı yedi ülkeden biri."
 
Misilleme saldırısında yedi Pakistan askeri öldü
 
Hindistan ordusuna mensup bir askerin Cumartesi günü Rajouri bölgesinde Pakistan tarafından öldürülmesinin ardından Hint ordusu Pakistana misilleme operasyonu gerçekleştirdi ve yedi Pakistan askerinin öldüğünü açıkladı. Pakistan ordusu Twitterda yaptığı açıklamada en az dört Pakistan askerinin öldüğünü doğruladı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

pkk'LILARA ADRES VERİP MEYDAN OKUYAN ÇILGIN ULKUCU AMA ERDOĞAN SEVDALISI DELİKANLI . KAHRAMAN 7 BORDO BERELİ 600 PKK'LIYI EZDİ GEÇTİ Gölden Kirli Su İçen Afrikalıların Vücudundan Çıkan Kurçuklar. İSTANBUL İÇİN FLAŞ HABER