Ana Sayfa
06 Kasım 2017 ( 972 izlenme )
Reklamlar

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilmişti... Kimliği şoke etti..

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilmişti... Kimliği şoke etti..


Tunceli’de terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda, gri listede bulunan ve başına 300 bin lira ödül konulan’Sema’ kod adlı kadın terörist yakalandı.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında yapılan operasyonda sağ ele geçirilen yaralı kadın teröriste ilk müdahaleyi askerler yaptı. Kadın teröristin “Sema” kod adlı Besna Kartal olduğu ve 300 bin lira ödüllü gri listede yer aldığı öğrenildi.

Başına 300 bin lira ödül konulan kadın terörist yakalandı

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında yapılan operasyonda sağ ele geçirilen yaralı kadın teröriste ilk müdahaleyi askerler yaptı. Kadın teröristin “Sema” kod adlı Besna Kartal olduğu ve 300 bin lira ödüllü gri listede yer aldığı öğrenildi.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri, Nazımiye ilçesi Kadirsırtı Dokuzkayalar bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon gerçekleştirdi. Şiddetli çatışmanın yaşandığı öğrenilen operasyonda 1’i sağ 9 terörist etkisiz hale getirildi. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden “Savaş” kod adlı Hamza Güler’in (36) terör örgütü PKK’nın sözde ’Dersim Saha Doğu sorumlusu olduğu “Tolhildan” kod adlı Ejder Yücedağ ve “Medya Derik” kod adlı Remziye Bağırtan’la birlikte 300 bin lira ödüllü İçişleri Bakanlığı’nın terör arananlar gri listesinde oldukları tespit edildi.

Jandarma Özel Harekat timleri tarafından yaralı olarak yakalanan teröristin “Sema” kod adlı Besna Kartal olduğu belirlendi. Yaralı teröristi teslim alan askerler, olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı. Teröriste ağrı kesici de veren Mehmetçik daha sonra yaralı teröristi ambulansla hastaneye kaldırdı.

Öteyandan kadın teröristin İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesindeki 300 bin lira ödüllü gri listede yer aldığı bildirildi.


............

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir açıklamasında, Türkçe'nin her zaman muhafaza edilmesi gerektiğini savunarak, "Dilimiz onurumuzdur, şerefimizdir, haysiyetimizdir." dedi.

Türk Dil Kurumunun medyaya yönelik özel bir girişim başlatması çağrısında bulunan Aydemir, "Gazetelerde, web sitelerinde musahhih çalıştırılması şartı getirilmesine yönelik çaba sarf edilmelidir" dedi.

Türk Patent ve Marka Kurumu'nun, yabancı çağrışımı yapan şirket ya da ürün isimlerine izin vermemesi gerektiğini, hatta Türkçe isim mecburiyeti getirebileceğini vurgulayan Aydemir, "Eğer yabancı isim için izin verecekse de Türkçe isminde alınacak bir patentin değeri bin lira ise yabancı isimle alındığı zaman 100 bin lira olmalı. Caydırıcılığı olsun, bizden bir isim varken yabancı isim kullanılmasın." diye konuştu.

Aydemir, belediyelerin iş yerlerinden tabela vergisi alırken, yabancı isimli tabelalardan daha fazla vergi alması önerisinde de bulundu...........


Suudi Arabistan devlet televizyonu, Yemen yakınlarında yaşanan bir helikopter kazasında bir Suudi prensinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

05 Kasım 2017 Pazar

Suudi arabistan resmi televizyonunun haberine göre, Abha Bölge Emiri  Yardımcısı Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin  düştüğü, olayda prens ve beraberindeki heyetteki herkesin hayatını kaybettiği  belirtildi.

Prens Mansur ile beraber helikopterde Emir vekili Selman el-Cerişi,  Emirlik Genel Sekreteri Salih bin Abdullah el-Kadi, Asir Bölge Tarım Bölümü  Başkanı Fehd el-Fertiş, Asir Bölgesi Polis Müdürü Binbaşı Salih bin Süleyman  el-Kerzai ve diğer yetkililerin olduğu ifade edildi.

Olay ile ilgili henüz ayrıntılı bilgi verilmedi.

 

HELİKOPTERDE KİMLER VARDI?

Prens Mansur ile beraber helikopterde Emir vekili Selman el-Cerişi, Emirlik Genel Sekreteri Salih bin Abdullah el-Kadi, Asir Bölge Tarım Bölümü Başkanı Fehd el-Fertiş, Asir Bölgesi Polis Müdürü Binbaşı Salih bin Süleyman el-Kerzai ve diğer yetkililerin olduğu ifade edildi.

Prens Mansur bin Mukrin

Yerel gazete Okaz, helikopterin tam Yemen sınırındaki Sabha kasabası yakınlarında dolandığı sırada düştüğünü bildirdi.

Kaza, ülkedeki büyük yolsuzluk operasyonu ve Yemen'den atılan bir füzenin başkent Riyad'daki uluslararası havaalanı yakınlarında durdurulması gelişmelerinin hemen akabinde yaşandı.

Suudi Arabistan, Yeme'deki Husi isyancılarına yönelik operasyon yürüten uluslararası koalisyon güçlerine öncülük yapıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DİYARBAKIRLI VATANDAŞ CHP'Lİ EREN ERDEMİ BÖYLE REZİL KEPAZE ETTİ HELAL OLSUN İZLEMEYEN KALMASIN. Kalın Bağırsak kanserinin belirtileri Subhanallah.. Bir Canlıda bulunan tek mücevher inci. Bakın Nasıl Çıkıyor.. İlahi hikmet MEHMETCIKLERIMIZ ICIN BEĞEN ,PAYLAŞ ,NOKTA BİLE OLSA YORUM YAPAR MISINIZ ?