Ana Sayfa
12 Aralık 2017 ( 272 izlenme )
Reklamlar

Türk vatandaşlarının müttefik tercihi Rusya

Türk vatandaşlarının müttefik tercihi Rusya


İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türk halkının siyasi müttefik olarak 1. sırada Rusya'yı gördüğünü açıkladı.

İKV'den yapılan açıklamaya göre, vakfın kamuoyunun AB algısını ölçtüğü 2017 araştırmasının sonuçları, Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Ekonomik Diyalog toplantısına katılan başkan Ayhan Zeytinoğlu tarafından Brüksel’de açıklandı.

Zeytinoğlu, 18-19 Kasım'da, 18 ilde, 1311 kişi ile yüz yüze görüşme metodu ile yapılan araştırmayla ilgili şu tespitleri yaptı:

"Kamuoyu AB'yi Türkiye'nin birinci ekonomik partneri olarak görürken, siyasi müttefik ve ortak olarak kimi görüyorsunuz diye sorulduğunda, AB ikinci sırada kalıyor, birinciliği Rusya ve Türki Cumhuriyetler alıyor. Bu da halkın AB’nin Türkiye için ekonomik öneminin farkında olduğunu ancak siyasi olarak AB'yi yeterince Türkiye'nin yanında görmediğini ortaya koyuyor."Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatan haini kavgası Almanya'da koalisyon anlaşmasında Türkiye detayı! AKLIN SINIRLARINI ZORLAYAN TÜRK VE YABANCI İCATLAR Kısa Zamanda Dünyada İzlenme Rekorları Kıran Komut Dinleyen Koyunlar