Ana Sayfa
01 Nisan 2017 ( 1549 izlenme )
Reklamlar

'Türkiye ABD’nin gizli planlarına sert cevap verecek'

Natsionalnaya Oborona (Ulusal Savunma) dergisinin baş editörü İgor Korotçenko, ABD’nin Ortadoğu bölgesinde Türkiye, İran, Suriye’ye yönelik gizli planları olduğunu vurguladı.


Rus televizyonuna konuşan Korotçenko şu ifadeleri kullandı: “Bugün Washinghton Ortadoğu bölgesinde Türkiye, İran ve Suriye’ye karşı gizli senaryolar peşinde. Onların gizli planları var. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün çok bağımsız bir politikacı ve bağımsız politikalar sergiliyor. En son Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da görüşmeler yaptı. Türkiye’nin Rus S-400 füze sistemine ilgili duyması Batı dünyasını rahatsız etti. Dolayısıyla şimdi ABD bu gizli planlarıyla bölgede gerginlikler oluşturmaya çalışıyor. Bu planlar özellikle Erdoğan ve İran’a karşı. Öncelikle ABD İran’ı düşman olarak görüyor.”

Askeri uzman sözlerine şöyle devam etti: “Bence Ankara ABD’nin bu planlarını özel olarak masaya yatıracak. Türkiye bu planlara karşı sert şekilde karşılık verecek. ABD’nin bu planlarına çok ciddi yaklaşmak lazım. Çünkü bu planların bölgede çok ağır sonuçları olabilir. Rusya’nın ABD’den farklı olarak Suriye ile ilgili gizli bir planı yok. Rusya Suriye’nin parçalanmamasından yana. Rusya Suriye’de savaşın sona ermesinden yana.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli'nin Erdoğan'a Desteğinin Sebebi Bu Gizli İstihbarat Raporu Mu?. ORDUMUZUN YENİ ELEKTROMANYETİK SİLAHI (SAPAN) PAYLAŞMAYAN KALMASIN ÖZEL HAREKAT POLİSLERİNDEN DİNSİZLERİ ÇILDIRTAN VİDEO BİNLERCE KİŞİ PAYLAŞTI İZLEMEYEN KALMASIN.. Almanların Can Dündar sevgisi.Yorum sizin