Ana Sayfa
16 Şubat 2018 ( 1313 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE BİZİ VURMASIN DİYE

Afrin'deki teröristten "sivil kıyafet" itirafı
AA |  16 Şubat 2018 Cuma - 

PYD/PKK mensubu bir terörist, örgüt mensuplarının Afrin'de Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda hedef olmamak için sivil kıyafetler giydiğini ve halkın içinde gizlendiğini belirtti.

Yorum Yaz0
Afrin'deki teröristten "sivil kıyafet" itirafı
Rusya'nın resmi Russia Today (RT) Arapça televizyon kanalı, Suriye'nin Türkiye sınırındaki Afrin bölgesinde bir teröristle yaptığı röportajı yayınladı.

Röportajda, elinde silah bulunan teröristin sivil kıyafetler içinde olduğu görüldü. PYD/PKK'nın sivilleri istismar stratejisini ifşa eden terörist, "Biz burada zeytinler arasında sivil kıyafetle kendimizi koruyoruz."  ifadesini kullandı.


RT muhabirinin, "Neden sivil kıyafet giyiyorsunuz?" sorusuna da terörist, TSK ve ÖSO'nun Afrin içinde askeri üniformalıları hedef aldığını söyledi. Terörist, konuşmasında, sivillerin yaşadığı köylerin içinde varlık gösterdiklerini de itiraf etti.

Afrin'deki sivilleri kendisine kalkan olarak kullanmaya çalışan PYD/PKK'nın, sivil yerleşimlere yoğun şekilde yuvalandığı ve halkın Afrin'den uzaklaşmaması için ilçe merkezinden çıkışları yasakladığı biliniyor

VATAN GAZETESİ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Derin devlet apoyu kullanıp örgütü içinde böyle çarpıştırdı. Derin akıl FETÖCU SUBAY MUHSİN BAŞKAN'I NASIL ÖLDÜRDÜKLERİNİ BÖYLE İTİRAF ETTİ! Abdullah Gül bu defa hesaplaşmaya hazırlanıyor! Katyuşa füzelerini Havada etkisiz hale getirecek Çok Gizli MUHTEŞEM Yerli Silahımız İZLEYİN ZATEN PAYLAŞIRSINIZ..