Ana Sayfa
04 Şubat 2018 ( 391 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'de En Az Kullanılan İsim

Türkiye'de En Az Kullanılan İsimTürkiye'de mevsim isimleri nadiren kullanılıyor olsa da "kış" kelimesini isim olarak kullanan kimse yok. Ancak kara kış anlamına gelen zemheri kelimesini ismi olarak kullanan 3 vatandaş bulunuyor.80 milyonluk Türkiye nüfusunun yarısı 10 ismi paylaşıyor. Bazı isimlere ise o kadar nadir rastlanıyor ki adaşlarını bulmaları neredeyse imkansız.

ERKEKLERDE MEHMET, KADINLARDA FATMA

Türkiye'de en çok kullanılan erkek isimleri Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali, Hüseyin olarak sıralanıyor. Kadın isimlerinde; Fatma, Ayşe, Emine, Hatice ve Zeynep en sık rastlanan isimler.

SADECE 3 KİŞİDE ZEMHERİ İSMİ VAR

En az kullanılan isim ise Zemheri. "Kışın en şiddetli zamanı, kara kış" anlamına gelen zemheri kelimesini isim olarak kullanan kişi sayısı sadece 3. Zemheri ismi, yalnızca erkeklere verilmiş durumda.

Mevsim isimleri nadir de olsa kullanılıyor. Yaz ismine sahip 232, Sonbahar ismine sahip 174 kişi, İlkbahar ismine sahip 128 kişi bulunuyor. Kış kelimesi ise hiç kimseye konuşmamış durumda. Ancak kara kış anlamına gelen zemheri az da olsa tercih edilmiş.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika haber... O silahları bakın kim göndermiş! ERDOĞAN TERÖR SEVİCİ HOLLANDAYI VE BELÇİKAYI TEK AÇIKLAMASIYLA NASIL DAĞITTIYSA KİCK BOKSTA GRURUMUZDA ARTİSLİK YAPAN HOLLANDA ŞAMPİYONUNU ÖYLE DAĞITIYOR... İzleyelim İNANIN DÜNYA ÜZERİNDE Kİ BİR SÜRÜ ÜLKE ARTIK BİZİM İÇİN CÜCE DEVLET... Saniye saniye yüksek gerilim elektrik çarpması .. Türkiye'den ABD'yi çıldırtacak hamle