Ana Sayfa
22 Aralık 2017 ( 1155 izlenme )
Reklamlar

Türkiye’de yılın en çok kazandıran mesleği açıklandı

Türkiye’de yılın en çok kazandıran mesleği açıklandı

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) 2017 yılında en çok kazandıran mesleğin günlük 500 euroyu (2 bin 250 lira) aşan kazançlarıyla "oto göçük ustaları" olduğunu açıkladıTüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, dolu nedeniyle araçları hasar gören onbinlerce mağdurun acemi ustalar yüzünden ikinci kez mağdur edildiğine işaret etti ve ekledi:
 
"Dolu nedeniyle araçlarını tamirden aldıktan sonra göçüklerin giderilmediği gibi boyalarında bozulma gören binlerce tüketiciden şikayet aldık. Bu durum Tüketici Kanunna göre ayıplı hizmettir. Araç sahipleri 6 bin liraya kadar olan zararları için bireysel olarak ikametlerinin bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetlerine bizzat giderek veya internet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden başvurabilirler."

PARAYI YABANCILAR KAZANDI 
 
TOBFED'den yapılan yazılı açıklamada, milyonlarca işsizin olduğu Türkiyede oto göçük işlerini yapan ve bu astronomik kazancı elde edenler, Portekiz, Brezilya, Çin gibi ülkelerden gelip Türkiye'de çalışan ustalar oldu.
 
İstanbul'u ve çevre illeri etkileyen dolu yağışı sonrasında 200 bine yakın araç hasar görmüş, Türkiye'de yeterli sayıda usta bulunamadığı için yurt dışından ithal ustalar sigorta firmaları tarafından Türkiye'ye getirilmişti. Onların günlük kazancı da 500 euro yani 2 bin  250 lirayı bulmuştı.
 
TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, "Göçük sektöründe ülke olarak sınıfta kaldık. Bizim ekmeğimizi Portekizli, Brezilyalı ustalar gelip elimizden aldı. İşsiz nüfusumuz var ama yetiştirecek, meslek sahibi yapacak insanları bulamıyoruz; meslek liselerimiz maalesef yetersiz. İŞKUR'dan ve Çalışma Bakanlığımızdan işsiz gençleri yetiştirmek için bize göndermelerini talep ettik. Ortalama 1.5-2 ay süren eğitimler sonrası yetiştirdiğimiz ustaları sektöre kazandırmak ve yabancı ustaları evlerine göndermek istiyoruz" dedi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu daha fazla rezil olmasın diye konuyu değiştirdi BÜLENT ARINÇ COK KÖTÜ YAKALANDI ... TEYZE FETO İÇİN ÖYLE BİR ŞİİR YAZDIKİ İZLENME REKORLARI KIRIYOR SELİN SAYEK BÖKE HAKKINDA ŞOK GERÇEKLER