Ana Sayfa
13 Aralık 2017 ( 763 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den ABD'ye sert yanıt!

Türkiye'den ABD'ye sert yanıt!


Dışişleri Bakanlığı, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMacster'ın sözlerinin kabul edilemez ve temelsiz olduğunu açıkladı.Türkiye-ABD arasında yaşanan gerilimde Ankara'dan Washington yönetimine yeni bir yanıt geldi. 


 

Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı resmi açıklama şöyle:

"ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı H.R. McMaster’ın, bir düşünce kuruluşu tarafından dün (12 Aralık) Waşington'da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada ülkemizi ve hükümetimizi hedef alan ifadelerde bulunduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.

Ülkemizin terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster’ın gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul edilemez niteliktedir.Dost ve müttefik olarak görmeye devam ettiğimiz ABD’nin ülkemize aynı yaklaşımı sergilemesini ve her ne sıfat altında olursa olsun YPG gibi terör örgütlerine desteği bırakarak, geleneksel müttefiklik ilişkilerimiz ve uluslararası meşruiyete uygun şekilde ülkemizin kararlılıkla sürdürdüğü terörizm ve radikalizmle mücadelesine daha somut ve etkin destek vermesini beklemekteyiz." 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymon (HR) McMaster, Türkiye ve Katar'ın radikal ideolojilerin "yeni sponsorları"olduğunu iddia etmişti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ordumuzun 5 yıl içinde kullanacağı müthiş silahlar.. YOK ARTIK - Yılanı avlarken av olan kartal. ANKARA -MOSKOVA-TAHRAN Türkiye’den kritik vize hamlesi!