Ana Sayfa
16 Şubat 2018 ( 2772 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den ABD'ye son dakika Münbiç önerisi!

Türkiye'den ABD'ye son dakika Münbiç önerisi!
Reuters haber ajansı, Türkiye'nin ABD'den YPG'nin Fırat'ın doğusuna çekilmesini talep ettiğini ve Menbiç'te ortak görev önerdiğini yazdı.Türkiye'den ABD'ye Membiç önerisi

 
Türkiye'nin ABD'ye Menbiç'te ortak görev önerdiği iddia edildi.

Türkiye, YPG'nin Menbiç'ten çıkarak Fırat'ın doğusuna çekilmeyi ABD'ye teklif ettiği belirtildi. ABD'nin teklifi değerlendirdiği ifade edildi.  Uluslararası haber ajansı Reuters haberini Türk kaynaklara dayandırdı.

 

TÜRK VE ABD ASKERİ...

Haberde, Türkiye'nin ABD'ye Menbiç'te ortak görev önerdiği, Türk ve ABD askerlerinin birlikte görev yapmasını önerdiği belirtildi. Öneride, YPG'nin Fırat'ın doğusuna çekilmesi de var. 

ÖNERİ TİLLERSON'A

Türkiye'nin söz konusu öneriyi Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'a yaptığı ve Washington'un öneriyi değerlendirdiği ifade edildi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DOĞRULADI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “YPG Menbiç'ten çıkıp Fırat'ın doğusuna geçtikten sonra ABD ile adım atabiliriz” dedi. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trump dünyaya rezil oldu Pantolonunuzdaki minik düğmelerin ne işe yaradığını biliyor musunuz? Şoka girdiler Erdoğan serbest bırakılan Salih Müslüm için ilk kez konuştu