Ana Sayfa
21 Kasım 2017 ( 2733 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE'DEN BİRİLERİNİ ÇILDIRTACAK ANLAŞMA .İŞTE O DEV ANLAŞMA

Türkiye’den Birilerini Çıldırtacak Anlaşma o ülkeye bomba satıyoruz!
Makine Kimya Endüstrisi, Bİrleşik Arap Emirliklerine bomba satışına ilişkin anlaşma imzaladı.

Birleşik Arap Emirlikleri Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de Makine ve Kimya Endüstrisi ile MK-82 ve MK-84 bombaları alınması yönünde bir anlaşma imzalandığı ifade edildi.

Bakanlığın açıklamasında anlaşmanın Dubai International Airshow 2017 fuarında imzalandığıu belirtildi.

BAE Savunma Bakanlığı’nın Savunma İmalatı ve Yetenekleri Geliştirme bölüm başkanı General İshak El Beluşi konuya ilişkin basın açıklamasında anlaşmanın parasal değerini 20.2 milyon dolar olarak duyurdu. Star.............YENİ HABER ..........

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ülke TV'de katıldığı canlı yayında Gündeme ilişkin  açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

"Taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik çalışmaların" sorulduğu  Sarıeroğlu, taşeronun Ak Parti döneminde ortaya çıkmış bir çalışma şekli  olmadığını,  geçmişten beri Türkiye'de uygulandığını hatırlattı.

Sarıeroğlu, bu çalışma şeklinin AK Parti iktidara geldikten sonra  disipline edildiğini, kurallarının netleştirildiğini, taşeronlara sendika  üyeliğinin getirildiğini belirterek, 7 Haziran'dan sonraki süreçte, özellikle 1  Kasım seçimlerinde "taşeronların kamuda istihdam edilmesine" ilişkin söylemlerin  olduğunu bildirdi.

Bununla ilgili göreve geldikleri ilk andan itibaren çalışmalara  başladıklarına değinen Sarıeroğlu, "Belli bir çalışma vardı, Sayın Maliye  Bakanımız tarafından büyük bir hassasiyetle, titizlikle yapılmış olan. Çalışma  Bakanlığı olarak biz de sürece müdahil olduk. İki bakanlık gece gündüz... Çünkü  alan çok geniş bir alan, farklı yansımaları, farklı şekilde etkileri olacak bir  alan. Biz talepleri, beklentileri en maksimum seviyede nasıl karşılayabilirizle  ilgili çalışmaların içerisinde olmaya gayret gösterdik." dedi.

Çalışmalarının belli bir aşamaya geldiğine, bunların taslaklarını  Başbakan Binali Yıldırım'a sunduklarına işaret eden Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Başbakanımızın bazı önerileri, görüşleri oldu. O öneriler ve görüşler  doğrultusunda şimdi tekrar revize ediyoruz, dün çalıştık bununla ilgili  Bakanlıkta arkadaşlarımızla. Maliye Bakanlığı mali boyutuyla ilgili tekrardan bir  çalışma yapıyor. Kısa zaman içerisinde inşallah hatlarını tamamen netleştirip  tabii ki kamuoyuna sunacağız, burada bir tartışma olacak, kendi iç mekanizmamızda  bunun değerlendirmelerini gerçekleştireceğiz ve sonrasında hızlı bir biçimde  Meclise getirmeyi arzu ediyoruz. Biz, taşeronda oluşan yapıyı ortadan kaldırmayı  arzu ediyoruz, hedefimiz bu. Bundan sonra taşeron şeklinde bir çalışma şeklinin  kamu kurum ve kuruluşlarımızda olmamasıyla alakalı bir hazırlığımız var."

"İstihdam konusu öncelikli maddemiz"

Bakan Sarıeroğlu, "Kadroya kademe kademe bir geçiş mi olacak?"  sorusuna, "Bekleyen kitle çok fazla olduğu için ağzımızdan çıkacak bir kelime  farklı yankılar uyandırabiliyor. Her şey tam netleşmeden paylaşmak burada doğru  değil. Çünkü tekrardan sunacağımız mekanizmalarımız var, onay alacağımız  mekanizmalarımız var." karşılığını verdi.

"Kadınların istihdamına" yönelik bir sorusu üzerine Sarıeroğlu,  istihdam konusunun şu an en öncelikli gündem maddeleri olduğunu, kadınların,  gençlerin ve engellilerin istihdamlarına yönelik hedefler koyduklarını söyledi.

Sarıeroğlu, ayrıca Türkiye'nin atlattığı onca badireye rağmen son 10  yılda, Avrupa Birliği'nde en fazla istihdam artıran dördüncü ülke konumuna  geldiğini, istihdam seferberliği kapsamında şu anda 1 milyon 755 bin kişiye iş  imkanı yaratıldığını kaydetti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

UÇAN İNEK(!) GÖRMEDİYSENİZ BU VİDEOYU İZLEYİN ALLAH'ın Kudreti karşısında insanoğlunun acizligi ..İZLERKEN ŞOK OLACAKSINIZ TAVUK DİYE BİZE YEDİRDİKLERİNİ GORUNCE OHA DİYECEKSİNİZ 2015 te başbakan Davutoğlu açıklamıştı ..Yerli yolcu uçagi 2019 da insAllah hazır