Ana Sayfa
23 Kasım 2017 ( 1071 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE'DEN S 400 RESTİ

Bakan Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması

Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze almasıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Hava sahamızı korumak zorundayız. Müttefiklerimizden alamıyoruz, başka yerden alırız" dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, 10. Türk-İtalyan Forumu'na katıldı. İki bakan daha sonra düzenledikleri basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerle bulundu.  Burada Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almasıyla ilgili gelen soru üzerine Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin Rusya'dan füze savunma sistemi almasının NATO'dan uzaklaşmak anlamını gelmediğini belirterek "Türkiye hiçbir yere kaymıyor, olduğu yerde duruyor. Bazı Avrupa ülkeleri kendini patron olarak görüyor" dedi.


Bakan Çavuşoğlu şöyle konuştu;

NATO VERMİYORSA SİLAHI BAŞKA YERDEN ALIRIZ

"Türkiye NATO'nun kurucu üyelerinden bir tanesidir. NATO'nun karşı karşıya kaldığı sınamalarda yanındaki en güçlü müttefiklerden biri Türkiye'dir. Norveç'te yaşanan krizden sonra gördük ki, NATO genel sekreteri Türkiye'nin ne kadar önemli olduğunu vurguladılar. Güvenliğimizi tesis etmek için ihtiyaçlarımızı karşılamak için NATO üyesi ülkelere öncelik veriyoruz. Fakat son zamanlarda NATO üyesi ülkeler Türkiye'ye silah vermemek için direnç gösteriyor. O zaman biz ihtiyacımız olan silahı başka yerlerden almak zorundayız. 

İLK ALAN ÜLKE BİZ DEĞİLİZ YUNANİSTAN DA ALMIŞTI

Tam bu anlamda İtalya ve Fransa ile beraber çalışıyoruz. Diğer Avrupa ülkeleri veya NATO üyesi ülkeler bu durumu bir koz olarak kullanmamalı. O zaman bizde ya kendimiz üretiyoruz ya da başka ülkelerden alıyoruz.Rusya'dan ilk hava savunma sistemi alan ülke biz değiliz. Yunanistan da almıştı.

TÜRKİYE'NİN POLİTİKASINDA KAYMA YOK, DURDUĞU YERDE DURUYOR

Türkiye'nin AB ülkeleri ile sorunu yok ama Bazı Avrupa ülkeleri kendini büyük patron olarak görüyor kendi yaptıkları her şey doğal ama Türkiye gibi ülkeler hiç bir şey yapamaz tavrına giriyorlar.Türkiye oraya buraya kaymıyor, Türkiye durduğu yerde duruyor. Türkiye'nin AB ile sorunu yok Her ülke çok yönlü dış politika izliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

“BMGK’NIN HAREKETE GEÇME ZAMANI GELDİ” Hollanda'yı sarsan istifa! 'Putin' iddiası yalan çıkınca... PKK'NIN KORKTUĞU BAŞINA GELDİ .TORUK-103'LER HAZIR Obama'nın siyasi kariyerini bitirmemek için saklanan fotoğraf yayınlandı