Ana Sayfa
07 Kasım 2017 ( 1101 izlenme )
Reklamlar

Türkiye’nin Bileğini Bükemeyen Batı Erdoğan’ı Devirmek İçin Birleşti! Kesinlikle Sonuna Kadar Okuyun Paylaşın..

Türkiye’nin Bileğini Bükemeyen Batı Erdoğan’ı Devirmek İçin Birleşti! Kesinlikle Sonuna Kadar Okuyun Paylaşın..

Batı Erdoğan’dan Kurtulmak İçin Darbe Hazırlığında

Rusya Stratejik Konjonktür Merkezi Başkanı, askeri uzman İvan Konovalov, Batı’nın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı tekrar darbe girişiminde bulunacağını iddia etti.

Kafkassam sitesinden Fuat Safarov’un haberine göre, Rus Zvezda kanalının canlı yayın programında konuşan Konovalov şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle S-400 gibi bir silaha sahip olan bir ülke, bulunduğu bölgenin güçlü ülkesi olacak. Bölgede en güçlü ülke olmaya çalışan Türkiye için bu önemli. Uçak krizinin ve ilişkilerimizin kötüleştiği günleri hatırlayalım.

Moskova’nın, özellikle Rusya Dışişleri ve Savunma bakanlıklarının çok başarılı politikaları sayesinde Türkiye sadece strateji partnerimiz olmadı. Aynı zamanda da Türkiye, İdlip gibi en ağır bölgenin operasyonunu üzerine aldı.”

BATI ERDOĞAN’DAN “KURTULMAK” İSTİYOR

Rus askeri uzman sözlerine şöyle devam etti:

“Batı Erdoğan’a karşı yine girişimlerde (darbe) bulunacak. Kuşkusuz. Batı’nın Türkiye ile ilgili başlıca hedeflerinden biri bu.

İlk girişim başarısız oldu. Batı yine deneyecek. Erdoğan da bunun çok iyi farkında. Batı Erdoğan’dan ‘kurtulmak’ için mutlaka bunu yapmaya çalışacak. Şuna dikkatinizi çekmek istiyorum:

Erdoğan Rusya ile Suriye konusunda, İdlib gibi en zor bir konuda anlaştı. Eğer Erdoğan’ı devirirlerse, o zaman tüm İdlib bölgesi de patlar.”
...........................................................................

yeni haber

...........................................................................Em. Korg. İsmail Hakkı Pekin, PKK’nın CIA’in kontrolünde bir yapı olduğunu belirterek, işine gelen herkes tarafından kullanılabilecek bir örgüt olduğunu söyledi.

Her terör örgütünün arkasında bir veya birden fazla ülke ve istihbarat servislerinin olduğu biliniyor. Özellikle ABD, terör örgütü listesinde yer almasına rağmen PKK’nın Suriye uzantısı olan YPG/PYD’ye tırlar dolusu silah yardımı yapıyor.

Önceden gizlice verdiği desteği şimdi alenen göstere göstere veriyor. ABD ve Avrupa Türkiye’nin itirazlarına ise ‘Terörle mücadelede yanınızdayız’ diyerek cevap veriyor ancak başta PKK/YPG olmak üzere FETÖ ve DHKP-C gibi terör örgütlerine destek sağlamaya devam ediyor.

PKK, CIA’İN KONTROLÜNDE

Milliyet yazarı Tunca Bengin’in aktardığı bilgilere göre Genelkurmay eski İstihbarat Dairesi Başkanı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, ”PKK kimin kontrolünde?” sorusuna ”ABD’nin kontrolünde, CIA’nın kontrolünde” diyerek cevap verdi.

Bunun dışında zaman zaman terör örgütünden faydalanmak isteyen diğer istihbarat servisleri ve devletlerinde olabildiğini belirten Pekin, İran, Irak, Suriye ve Rusya’yı buna örnek gösterdi.

PKK HERKES TARAFINDAN KULLANILABİLEN BİR ÖRGÜT

PKK’nın işine gelen herkes tarafından kullanılabilecek bir örgüt olduğunu vurgulayan emekli Korgeneral Pekin ”Ama ana kontrol kesinlikle ABD’lilerde” dedi.

MOSSAD SÖYLÜYOR PKK VURUYOR!

İsrail’in de PKK’nın kontrolünde önemli bir aktör olduğunu aktaran Pekin, PKK’lı teröristlerin İsrail istihbarat teşkilatı MOSSAD tarafından nasıl yönlendirildiğini ise 8. Kolordu Komutanlığı döneminde şahit olduğu bir olayı anlatarak belirtiyor;

”İran’dan kalkıp Suriye’ye giden bir tren var. Elazığ- Diyarbakır’dan geçip Suriye’ye gidiyor. Bu trene Muş-Bingöl kırsalında 2007 Nisan’ında bir saldırı oldu. O bölge 8. Kolordu Komutanı olarak benim sorumluluğumda olduğu için savcıyla birlikte olay yerine gittik. Kurulan pusudan özellikle iki tane vagon hedef alınmak suretiyle roketlerle saldırı yapılmıştı.

Devrilen bu vagonlardan silah çıktı. Konşimentoya inşaat malzemesi olarak işlenen silahlar İran tarafından gönderiliyor Suriye üzerinden Hizbullah’a gidiyordu. Bunu öğrenen İsrail istihbaratı da PKK’yı devreye sokmuştu. Yani MOSSAD söylüyor, PKK vuruyor.”

BATI ÇİFT TARAFLI OYNUYOR

Pekin, PKK, ABD ve batılı devletlerin terör örgütleri listesine yer almasının ‘lafta’ olduğunu çünkü ABD’nin Türkiye’yi kaybetmek istemediğini söyledi.

”Aynı şekilde AB de PKK’yı terör örgütü listesine alıyor ama PKK’lı teröristleri AB parlamentosunda kabul ediyor. Almanya da PKK’nın arkasında, Alman gizli servisi BND örgütle ilgili her şeyi biliyor” diyen Pekin, batılı güçlerin çift taraflı oynadığını vurguladı.

RUSYA DA PKK’YI KULLANDI

Rusya’nın terör örgütü PKK ile doğrudan bir bağının olmadığını belirten Pekin, ancak Moskova’nın da PKK’yı bazı dönemlerde kendi çıkarları için kullandığını aktararak şöyle dedi;

”PKK şu an Rusya’nın kontrolünde değil ama bu olmayacak bir şey değil. Rusya’nın genel stratejisi Türkiye’nin PKK ya da PYD eliyle parçalanmasını arzu etmez çünkü aynısını kendisi de yaşayabilir. Rusya’da bir sürü özerk cumhuriyet var Çeçenler var, Dağıstan var. Bir de Türkiye’nin Kafkas sınırı bölgesinde ABD’li bir unsurun hakim olmasını istemez.

Yani PKK’nın hedefi hem Rusya’nın federasyon yapısının parçalanmasına neden olabilir hem de ABD ile Rusya komşu haline gelebilir. Bu bakımdan Rusya PKK’nın hedeflerine karşıdır ama sonuçta o bir güç ve o güçten ABD nasıl faydalanıyorsa Rusya da faydalanmak isteyebilir. Bizi parçalamak anlamında değil ama bize ayar vermek anlamında faydalanabilir.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EL KOYUN TALİMATI Son dakika! Suudi Arabistan'da kralın sarayına füze fırlattılar TÜRKİYE'Yİ AYAGA KALDIRACAK HAMLE Mobesa kamerasına takılan bu kadının yaptıgını görünce sinirleriniz zıplayacak..