Ana Sayfa
17 Şubat 2018 ( 2755 izlenme )
Reklamlar

'Türkiye o hamleyi yaparsa Rusya Akdeniz'e iner'

'Türkiye o hamleyi yaparsa Rusya Akdeniz'e iner'
Rus askeri uzman Konstantin Sivkov, Türkiye'nin NATO'dan çıkmasının tamamen gerçekçi bir senaryo olduğunu söyledi.
17 Şubat 2018 Cumartesi 
'Türkiye o hamleyi yaparsa Rusya Akdeniz'e iner'
Siskov, Rossiya Segodnya uluslararası haber ajansı tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısında Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin kuzeyindeki bölgelerin durumu nedeniyle yaşanan gerilim hakkında açıklamalarda bulundu.

Rus uzman, "Türkiye'nin Afrin harekatı, Suriye'nin kuzey bölgelerindeki ABD'li askeri uzmanların yaşamlarını tehdit ediyor. Bunun yanında Türkiye, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın alıyor. Bu, NATO'nun sistemine farklı bir unsurun katılması anlamına geliyor" ifadesini kullandı.

'TÜRKİYE'NİN NATO'DAN ÇIKMASI, RUSYA'NIN AKDENİZ'E İNMESİ DEMEK OLUYOR'

Bu kapsamda Türkiye'nin NATO'dan çıkmasının tamamen gerçekçi bir senaryo olduğunu savunan Sivkov, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Peki, Türkiye'yi kaybetmek ne anlama geliyor? NATO için bu, güney kanadının tamamının kaybedilmesi ve Rusya'nın Akdeniz'e inmesi demek oluyor. Zamanında Türkiye, ABD 6. Filosu'nu vurabilecek Rus ağır donanma-hava grubunu engellemişti."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GEREKİRSE 4 ÇOCUK DOĞURUP TÜRK BAYRAĞINA KURBAN EDERiM DİYEN KARDEŞİMİZİ İZLEYELİM HELAL OLSUN ! IŞTE TÜRKIYE 'NIN BORÇ SIRALAMASINDA DÜNYADA Kİ YERI DAMAT SELCUK KIMMIS ASKER BU ADAMI NEDEN COK SEVERMIS?? ÖGRENELIM ..ALLAH SAYILARINI ARTTIRSIN.... MİLLİ TANK '' KAPLAN MT '' '' HIZIR '' '' TCG ANADOLU '' HAVA SAVUNMA FIRKATEYNİ '' TF 2000 '