Ana Sayfa
29 Ocak 2018 ( 790 izlenme )
Reklamlar

'Türkiye'ye yasak getirmemiz saçma olur'

'Türkiye'ye yasak getirmemiz saçma olur'
Almanya'da Bavyera eyaletinin İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Türkiye'nin ülkesi ile NATO ortağı olduğunu bu yüzden silah yasağı getirilmesinin saçma olacağını söyledi.
29 Ocak 2018 Pazartesi 
'Türkiye'ye yasak getirmemiz saçma olur'
Hristiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) Herrmann, "Passauer Neuer Presse" adlı gazeteye yaptığı açıklamada, Türk hükümetinin adımlarını yakından izleyeceklerini belirtti.

“Ancak prensipte geçerli olan şudur: Türkiye bizim NATO ortağımız. NATO müttefiki Türkiye'ye silah ihracatı için yasak getirmemiz saçma olur." diyen Herrmann, böylelikle NATO’daki iş birliğinin sorgulanabileceğini de kaydetti.

Hermann, Almanya'da silah ihracat yasasında değişiklik yapılmasına gerek olmadığını belirterek, ancak kriz bölgelerine silah satışlarının sıkı kontrol edilmesi gerektiğini ifade etti.

Terör örgütü PYD/PKK yandaşlarının hafta sonu Köln’de yaptığı gösteride örgüt paçavralarını taşınmasına ilişkin de Herrmann, Almanya’da gösterilerin barışçıl olması gerektiğini vurgulayarak, "PKK yasaklanmış bir örgüttür. Hukuk devletinde Köln'de yapıldığı gibi yasaklanmış örgütlerin sembollerinin gösterilmesine karşı tutarlı olunması gerek. Gösteri yapma hakkının verilmesi ile suç eylemi arasındaki sınırın silik olmaması lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise... KARACİĞERİ BESLEYEN VE TEMİZLEYEN 9 MUCİZE BESİN HANGİLERİ Dünyayı Sallayan TÜRK BULUŞU - Gaz ,Petrol Derdini Bitirecek BULUŞ. YOK BÖYLE BİR ŞAKA :) KORKUDAN ALTLARINA KAÇIRACAKLARDI ...