Ana Sayfa
30 Kasım 2017 ( 1514 izlenme )
Reklamlar

Ve kritik uyarı geldi! 'Bu son güneş...'

Ve kritik uyarı geldi! 'Bu son güneş...'

Bu hafta sonunda dek mevsim normallerinin üzerinde seyredecek olan hava sıcaklıklarını değerlendiren uzmanlar, önümüzdeki hafta sıcaklıkların düşeceğini söylediMeteoroloji uzmanlarının son değerlendirmelerine göre, Marmara ve Ege’de etkili olan kuvvetli lodosla birlikte yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Ülkenin batısında bugünden itibaren başlayacak sıcak hava, gelecek haftanın ilk günlerine kadar etkisini sürdürecek. Sıcaklıklar da mevsim normallerinin yer yer 5-10°C üzerinde olacak. Uzmanlar, sıcak havalardan sonra kışın etkisini göstereceğini belirtirken, ‘Soğuktan önce son güneş’ uyarısında bulunuyor.

Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Köse, önümüzdeki beş gün boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyredeceğini belirterek, “Projeksiyonlara göre mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla geçilecek beş günün ardından sıcaklık tekrar mevsim normallerine gerileyecek. Batı kesimlerden itibaren klasik kış mevsimi başlayacak. İstanbul’u geçer geçmez zaten kış koşulları başlıyor. Eskişehir, Ankara, İç Anadolu bölgesinin büyük bir bölümü ve Karadeniz’in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da kar yağışları görülecek” dedi.

"KIŞ DÖNEMİNDE GÜNEŞİ GÖREMEYECEĞİZ"

5 Aralık’tan sonra havanın soğuyacağını kaydeden Köse, “İstanbul genelde ilk kar yağışını 10-20 Aralık dönemlerinde alıyor. Şu anki projeksiyona baktığımızda 6-7 Aralık’ta hava ciddi manada soğuyor. Ancak kar yok, soğuğunu yaşayacağız. Bu hafta sonunu iyi değerlendirmek gerekiyor. Kış döneminde doğru dürüst güneşi göremeyeceğiz” diye konuştu.

PEKİ BUGÜN HAVALAR NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre; ülkemizin batı kesimleri ile ilk saatlerde doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Bingöl, Muş ve Van çevrelerinin, öğle ve akşam saatlerinde Balıkesir’in Edremit ve Havran ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Van ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DİKKAT! FIRTINA...

Kuzey Ege’de rüzgarın; Perşembe günü (30.11.2017) öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına, yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde, hafta sonuna kadar esmesi tahmin ediliyor.

3 GÜNLÜK YAZ

Hava sıcaklıkları bugünden itibaren artarak yazı aratmayacak şekilde yükselecek. İstanbul’da hafta sonu bazı ilçelerde hava sıcaklığı 22 derecenin üzerine çıkacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ortadoğu’yu sallayacak İsrail planı deşifre oldu ! Gündeme bomba gibi düşen Feto yu hatırlatan proje Rusya'dan ABD'yi çıldırtacak 'S-400' açıklaması! DEPREM YARDIMLARIYLA MEMUR MAAŞLARINI ÖDEYEN CHP'LİLER..GENÇ NESİLLERİN ÖĞRENMESİ İÇİN İZLE PAYLAŞ..