Ana Sayfa
05 Kasım 2017 ( 771 izlenme )
Reklamlar

Yalçın Küçük Kılıçdaroğlu'na ağır imada bulundu ortalık karıştı

Tekin Yayınevi, Doğan Avcıoğlu ve Doğan Yurdakul için bugün akşam saat 20:00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi salonunda bir panel düzenledi.

Enver Aysever’in sunumunu yaptığı gecede, panalde söz alarak kürsüye çıkan Yalçın Küçük, Doğan Avcıoğlu'nu anlatırken "9 Mart 1971'de bütün ordu vardı. Bugün de bütün ordu var" dedi. Sözü 15 Temmuz darbesine getiren Küçük, "Hulusi de var, Abidin de var" sözlerinden sonra, kürsüde duran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelengini gösterip, "Bu da var" demesi üzerine salon karıştı. CHP'liler, Küçük'ü alkışlayarak protesto etti. Küçük, "Beni mi alkışladınız, gelin burada alkışlayın" diyerek alkışlara tepki gösterirken, "Burası CHP toplantısı değil, defolun gidin" dedi.

Küçük'ün konuşmasının ardından CHP'liler salonu terk ederken, Enver Aysever'in ortalığı sakinleştirmeye çalıştığı görüldü.


Yalçın Küçük, çıkışta CHP üyelerine, "CHP toplantısı olduğunu bilsem gelmezdim" dedi.


............  


ngiltere Riyad'a füze saldırısını kınadı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a düzenlenen balistik füze saldırısını kınadı.

05 Kasım 2017 Pazar

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Yemen topraklarından Riyad'a yapılan balistik füze saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamasında, "Riyad'a yönelik, sivil bir bölgeyi kasıtlı olarak hedef alan füze saldırısı girişiminden dolayı şok oldum ve dehşete kapıldım." ifadesini kullanan Johnson, ülkesinin, bölgesel krizler ve güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kalan Suudi Arabistan'ı desteklemeye bağlılığının devam ettiğini bildirdi.

BALİSTİK FÜZE FIRLATILMIŞTI

Johnson açıklamasında, "Bu saldırı girişimini ve buna dahil olanların eylemlerini en güçlü şekilde kınıyoruz. Suudi Arabistan'daki Birleşik Krallık vatandaşları Dışişleri Bakanlığının tavsiyelerini takip etmeyi sürdürmelidir" ifadelerine yer verdi.

Riyad'ın kuzeydoğusuna dün Yemen'den atılan balistik füze, hava savunma sistemlerince etkisiz hale getirilmişti.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de meşru yönetime darbe yapan Husiler ve onlara destek olan devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten beri Yemen hükümetine destek veriyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan yetkilerinizi kullanın deyince özel harekat kabus oldu Tarihi harekatın ardından ABD'den ilk açıklama! Afrin'e gireceklerdi! Esed'in ayak takımına şok! İşte Amerikanın feryat etmesinin sebebi