Ana Sayfa
27 Ocak 2018 ( 469 izlenme )
Reklamlar

YPG'ye kesinlikle silah verilmeyecek

Kalın, McMaster ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile dün gece telefonda görüştü.


AA
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın ABD Ulusal  Güvenlik Danışmanı General H.R. McMaster ile telefon görüşmesinde, PYD/YPG'ye  silah verilmeyeceği hususu teyit edildi, Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarının  dikkate alınmak zorunda olduğu vurgulandı. 
 
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın,  dün gece ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile telefonda görüştü.
 
Görüşmede, Türkiye'nin uluslararası hukuk çerçevesinde kendi  güvenliğini sağlamak ve Afrin halkına yardım etmek için başlattığı ve  kararlılıkla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, PYD/YPG, PKK, DEAŞ ve diğer terör  örgütlerine karşı verilen mücadele ile Suriye'deki siyasi geçiş süreci ele  alındı.
 
PYD/YPG'ye silah verilmeyeceği hususunun teyit edildiği görüşmede,  Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarının dikkate alınmak zorunda olduğu  vurgulandı.
 
Yanlış anlamaları önlemek için yakın koordinasyon içinde olunması  konusunda mutabık kalınan görüşmede, iki NATO müttefiki olan Türkiye ve ABD  ilişkilerinin karşılıklı çıkar ve saygı temelinde her düzeyde geliştirilmesinin  önemine dikkat çekildi.

Gazete Vatan 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İRAN'DA ORTALIK ÇOK KÖTÜ KARIŞTI Görduklerinize inanamayacaksınız.Lütfen kimse pencerelerini açık tutmasın METE YARAR'I ÇILDIRTAN İŞTE O KONU.. NATO'dan flaş Türkiye açıklaması