Ana Sayfa
12 Kasım 2017 ( 380 izlenme )
Reklamlar

Yunan gazetesi yazdı: Türklerin alay konusu olduk

Yunan gazetesi yazdı: Türklerin alay konusu olduk


Ekonomisi çöken Yunanistan'ın Türkiye'nin gerisinde kalması ilk kez bir Yunan basını tarafından kaleme alındı.


Yunan Dimokratia gazetesi "Yunan ilgisizliği ve Türk alayı" başlıklı yazısında ülkelerinin ne hale düştüğünü yazdı. Haberde Yunanistan'ın geçmişte bankacılık, telekomünikasyon ve enerjide Balkanlara hakim olduğu; hatta Türkiye'nin bankacılık sektörünün yüzde 7'sini kontrol ettiği savunuldu.

"TÜRKLERİN ALAY KONUSU OLDUK"

Haberin devamında ise "Şimdi bakın ne hale düştük. Türklerin alay konusu olduk." sözleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut’un sözlerine yer verildi; "Limanlarını Almanlara, demiryollarını İtalyanlara satan Yunanistan'da iflas çanları çalıyor. Hani 300 Spartalı diye bir film var. Kahramanca çarpışıyorlar ya, bence 300 Spartalının yeniden gelmesi lazım Yunanistan’a, çünkü hiçbir şeyleri kalmadı.".........

ağlık Bakanı Ahmet Demircan gelecek dönemde şehir hastanelerinin sayılarının artarak 30'a ulaşacağını bildirdi.

12 Kasım 2017 Pazar

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Böyle güzel hastaneleri milletimizin hizmetine sunmaktan onur duyuyoruz. AK Parti iktidarının yüz akı, başarılı hizmetleridir. Önümüzdeki dönemde ülke genelinde 30'a ulaşacak olan şehir hastanelerinin güzel örneklerini bu iki vilayetimiz yan yana yaşıyor"dedi.

Demircan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer ile Adana Şehir Hastanesi'nin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunarak hastaları ziyaret etti.

Basına kapalı olarak gerçekleşen inceleme ve ziyaretin ardından Demircan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin'deki Şehir Hastanesi'ni gezdiğini, Adana'daki Şehir Hastanesi'nde de özellikle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni görmek istediğini belirtti.

Bu hastanelerin çok üstün standartta hastaneler olduğunu ifade eden Demircan, şöyle konuştu:

"Milletimiz bunların daha güzeline layık. Böyle güzel hastaneleri milletimizin hizmetine sunmaktan onur duyuyoruz. AK Parti iktidarının yüz akı, başarılı hizmetleridir. Önümüzdeki dönemde ülke genelinde 30'a ulaşacak olan şehir hastanelerinin güzel örneklerini bu iki vilayetimiz yan yana yaşıyor. Halkımız da buralardaki sunulan güzel hizmeti gerçekten sahiplenmiş, memnuniyet çok yüksek. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz."

Demircan, hastanenin resmi açılış tarihinin henüz belli olmadığını ancak yakın zamanda açılış yapılacağını kaydetti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKANDAN FLAŞ TAŞERON AÇIKLAMASI VE ÇİFTÇİLERE MÜJDE Afrin'de flaş gelişme! 380 kişilik grup kıstırıldı Türkiye 'dur' diyecek! İran, Irak ve Rusya'da... 81 ilde devreye girdi