Ana Sayfa
10 Ocak 2018 ( 856 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan'dan darbeci askerlerle ilgili flaş açıklama

Yunanistan'dan darbeci askerlerle ilgili açıklama

Yunan Bakan Muzalas, darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçarak iltica talebinde bulunan 8 Türk askerinin darbeci olduklarına dair ciddi bulguların olduğunu söyledi.Yunanistan Mülteciler Politikası Bakanı Yannis Muzalas, Skai TV'ye verdiği mülakatta 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi Yunanistan'a kaçan ve siyasi sığınma talebinde bulunan 8 darbeci ile ilgili yaptığı açıklamada çok çarpıcı bir açıklamada bulundu.

DARBECİ OLDUKLARINA DAİR CİDDİ BULGULAR VAR

Muzalas, "İltica komitesi bundan evvel bin 500'e yakın karar aldı. Hiçbirine karşı itiraz etmedik. Ama son iltica talebine ettik. Neden? Fark var. Çünkü 8 askerin darbeci olduklarına dair ciddi bulgular var" dedi.

Yunan İltica Komitesi 30 Aralık tarihinde darbeci Süleyman Özkaynakçı'nın iltica talebini kabul etmişti. Yunan hükümeti hem yürütmeyi durdurma, hem de kararın iptali için mahkemeye başvurmuştu. İstinaf Mahkemesi yürütmeyi durdurdu ve Özkaynakçı Pazartesi tekrar gözaltına alındı.


Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Putin’den Erdoğan’a özel mesaj! Uğur Dündar'ı REZİL eden gazeteci :) ÖYLE BİR İHTİŞAMI VAR Kİ .HELÂL OLSUN BİZİM ÇOCUKLARA DİYECEKSİNİZ ERDOĞANIN BU SÖZLERİ BU HAREKERLERİ PAYLAŞIM REKORU KIRIYOR