Ana Sayfa
10 Ocak 2018 ( 833 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan'dan darbeci askerlerle ilgili flaş açıklama

Yunanistan'dan darbeci askerlerle ilgili açıklama

Yunan Bakan Muzalas, darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçarak iltica talebinde bulunan 8 Türk askerinin darbeci olduklarına dair ciddi bulguların olduğunu söyledi.Yunanistan Mülteciler Politikası Bakanı Yannis Muzalas, Skai TV'ye verdiği mülakatta 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi Yunanistan'a kaçan ve siyasi sığınma talebinde bulunan 8 darbeci ile ilgili yaptığı açıklamada çok çarpıcı bir açıklamada bulundu.

DARBECİ OLDUKLARINA DAİR CİDDİ BULGULAR VAR

Muzalas, "İltica komitesi bundan evvel bin 500'e yakın karar aldı. Hiçbirine karşı itiraz etmedik. Ama son iltica talebine ettik. Neden? Fark var. Çünkü 8 askerin darbeci olduklarına dair ciddi bulgular var" dedi.

Yunan İltica Komitesi 30 Aralık tarihinde darbeci Süleyman Özkaynakçı'nın iltica talebini kabul etmişti. Yunan hükümeti hem yürütmeyi durdurma, hem de kararın iptali için mahkemeye başvurmuştu. İstinaf Mahkemesi yürütmeyi durdurdu ve Özkaynakçı Pazartesi tekrar gözaltına alındı.


Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanların Afrin rahatsızlığı! Küstahça dil uzattılar MEHMET AĞAR HAKKINDA BOMBA İDDİA İşte vahşi doğanın en ölümcül avcılarının karşılaşması.. VATAN PARTISINDEN MÜTHİŞ ZERRAB VE AMERİKA AÇIKLAMASI