Ana Sayfa
29 Ocak 2018 ( 736 izlenme )
Reklamlar

Zeytin Dalı Harekâtı’na halk desteği yüzde ..

Zeytin Dalı Harekâtı’na halk desteği yüzde 85
MAK araştırma şirketinin araştırması göre, Zeytin Dalı Harekâtı’na halk desteği yüzde 85...
Zeytin Dalı Harekâtı’na halk desteği yüzde 85
MAK araştırma şirketinin Afrin’deki terör yuvalarına yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu’na ilişkin 20-26 Ocak tarihleri arasında, 30 büyükşehir, 23 il, 154 ilçede 5496 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyle gerçekleştirdiği araştırmadan yüzde 85 destek çıktı. Araştırmaya katılan vatandaşların yüzde 85’i, harekâtı desteklediğini belirtirken, yüzde 68’i de gönüllü olarak harekâta katılmayı istediğini bildirdi. 

HALKIN ORDUYA OLAN GÜVENİ ZİRVEYE ÇIKTI

Vatandaşların yüzde 82’si de harekâtın başarılı olacağına inandığını söyledi. Araştırmaya katılanların yüzde 45’i PYD/PKK’nın arkasında ABD, NATO, İran, İsrail ve Esed’in olduğuna inandığını belirtirken, yüzde 25’i ABD, NATO ve Esed, yüzde 20’si ise sadece ABD’nin bulunduğunu ifade etti. Her üç seçenekte de ABD bulunduğu göz önüne alındığında ise Türk halkının yüzde 90’ının PYD/PKK’nın arkasında ABD’nin bulunduğuna inandığı görüşü dikkat çekiyor.

“DİPLOMASİ YETERİNCE KULLANILDI”

Öte yandan, araştırmada sorulan “Suriye’de devam eden operasyon öncesinde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin diplomasiyi yeterince kullandığını düşünüyor musunuz?” sorusuna da katılımcıların yüzde 61’i evet karşılığını verdi. Bu soruya hayır diyenlerin oranı ise yüzde 15’te kaldı.

MUHAMMET KUTLU / ANKARA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AMERİKA'NIN NEDEN AYAĞA KALKTIĞI BELLİ OLDU Mustafa Destici 'den flaş ittifak açıklaması Rusya'dan kritik S-400 sevkiyatı açıklaması Arap Birliği'nin skandal Afrin çıkışı!