Ana Sayfa
26 Ocak 2018 ( 748 izlenme )
Reklamlar

'Zeytin Dalı'nı durdurmak için ABD'den yeni hamle

'Zeytin Dalı'nı durdurmak için ABD'den yeni hamle
Türkiye'nin Afrin'deki teröristlere karşı başlattığı Zeytin Dalı harekâtını engellemek isteyen ABD'den hamle üstüne hamle geliyor.
 
Afrin milli silahlarla teröristlere dar ediliyor

Arfin'deki terör örgütlerine karşı başlatılan 'Zeytin Dalı' operasyonu ABD'yi rahatsız etmeye devam ediyor.

Operasyonun başlamaması için Türkiye ile Rusya'nın arasını açamaya yönelik sabotajlara kadar bir çok yol deneyen ABD, operasyonunun başlamasıyla beraber hamlelerini hızlandırdı.İlk günden itibaren yaptığı açıklamalarla operasyonu durdurmanın derdine düşen ABD'den 'güvenli bölge' mesajı ve Aselsan'a ekonomik şantaj derken şimdi de 'yalan' hamlesi geldi.

YİNE AYNI YALAN SAHNEDE

Daha öncede Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için uluslararası kamuoyunda 'Türkiye DAEŞ'e yardım ediyor' yalanını ortaya atan ve FETÖ terör örgütü ile kumpaslara imza atan ABD, yaptığı güvensiz açıklamaların Zeytin Dalı operasyonunu durduramayacağını anlayınca yine aynı yalana sarıldı.

DAEŞ'E SİLAH VEREN DE TAHLİYE EDEN DE EĞİTEN DE ABD

DAEŞ terör örgütüne 'yanlışlıkla' uçaktan tonlarca silah yardımı yapan, Rakka'da DAEŞ'lileri tahliye eden ve PYD saflarına katarak eğitim veren ABD 'Türkiye DAEŞ'in peşini bıraktı' yalanını ortaya attı.

Dün ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert skandal bir açıklamaya imza atarak 'Türkiye, Suriye'nin kuzeybatısında DEAŞ'tan gözünü çevirip PKK'nın peşine düştü.' dedi.

TSK'NIN AÇIKLAMASINA DİKKAT! OPERASYON SADECE PKK/PYD'YE KARŞI DEĞİL

TSK tarafından operasyonun başladığı ilk gün yapılan açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 'Zeytin Dalı Harekatı' başlatılmıştır" denildi.

Haber7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BALIKÇILARIMIZA SALDIRAN YUNAN BOTLARI SAHİL GÜVENLİĞİ GÖRÜNCE BÖYLE KAÇIYOR. Rusya'dan Afrin'deki askerlerle ilgili açıklama Türkiyə gizli şəkildə atom bombası hazırlayır Video Xəbərlər.-Azerbaycan tv.. Türkiye ile Esed karşı karşıya geliyor!